Jdi na obsah Jdi na menu
 


Canisterapie

Součástí týmu v ZKO máme členy, kteří se věnuji Canisterapii.

 

Jaroslav Novotný 
Provádí canisterapii v zařízeních, ústavech, LDN, mateřské a základní školy.

 

Petra Malochová-Zámarská, se věnuje Canisterapii více jak 8let. - k dispozici má canisterapeuticé týmy s praxí u seniorů, u postižených dětí i postižení  nejhoršího stupně, mláděže. Provádí canisterapii v zařízeních, ústavech, nemocnicích, LDN, dále také soukromě u klientů doma.


Co Canisterapie přesně je: Slovo canisterapie se objevuje v současné době stále častěji a ve volném překladu znamená terapii s pomocí psa.
Canisterapii můžeme také definovat jako způsob terapie, který využívá pozitivního působení psa na zdraví člověka, přičemž klade důraz především na řešení problémů psychologických, citových a sociálně-integračních a působení na fyzické zdraví člověka je u ní druhotné. Uplatňuje se zejména jako pomocná psychoterapeutická metoda při řešení různých situací v případě, že jiné metody nejsou účinné nebo použitelné. Jedná se např. o navazování kontaktu s pacienty, kteří obtížně komunikují a při práci s citově deprivovanými dětmi, autistickými dětmi, mentálně postiženými, v logopedické a rehabilitační praxi, při výskytu apatie, u dlouhodobě nemocných dětí nebo jako součást komplexní terapie v geriatrii apod.

Více zde: http://canisterapie-ostrava.webnode.cz/canisterapie/